DOLAR: 5.45 TL
EURO: 6.24 TL

Akbank İhtiyaç Kredisi

3 yıl önce
2.038 kez görüntülendi

Akbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi, hayatımızın her döneminde gereksinim duyabileceğimiz bir durumdur. En düşük faiz oranlı kredi için Akbank iyi bir seçim olacaktır. Peki, ihtiyaç kredisini hangi durumlar için çekebilirsiniz? Evlendiğiniz zaman birçok eşyaya ihtiyacınız olacak, hepimizin kredi kartı da, bu kadar yüklü miktarları ödemeye yetmez. Bu durumda ihtiyaç kredisi çekmek gerekir. Birçok banka bu hizmeti verse de, yüksek faiz oranları insanları biraz korkutuyor. Akbank ihtiyaç kredisinde bu tip durumlar ile karşılaşmazsınız.

Çocuğunuzun okul masrafları gereğinden fazla ise, ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz. Bütün bir yılın yorgunluğundan sonra aileniz ile güzel bir tatil yapmak isteyebilirsiniz, kaliteli tatil için biraz fazla paraya ihtiyacınız olacak. Akbank ihtiyaç kredisi uygun faizi sayesinde 36 aya kadar vade ile kredinizi kullanabilirsiniz.

 Akbank İhtiyaç Kredisi için Başvuru Şartları

Akbank ihtiyaç kredisi ilk başvuru şartı 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Çekmek istediğiniz kredinin tutarı, evde yaşanan kişilerin topla gelirinin yarısından fazla olmamalıdır. Ailenizde 2 kişi çalışıyor, maaşları toplamı da 2000 TL, aylık 1000 TL ödemeli kredi çekebilirsiniz. Tabi, ailenizin bu kazancının yasal bir dayanağı olmalıdır, gelir belgesi ibraz edilmelidir.

Eskiden çekmiş olduğunuz kredilerin ödemeleri, kredi kartınızın ödemeleri düzenli olmalıdır. Yani, araştırmalar sonucunda banka için herhangi bir risk teşkil etmemeniz gerekiyor. İhtiyaç kredisi çekeceğiniz zaman hayat sigortası yapılması da başvuru şartları arasında yer almaktadır.

 Akbank İhtiyaç Kredisi için Hangi Belgeler Gereklidir

  1.  Akbank ihtiyaç kredisi için gerekli ilk belge nüfus cüzdanı, pasaport ve ehliyet üçlüsünden birinin aslı ve fotokopisidir. Akbank, bazı durumlarda adresinizi doğrulamak amacı ile sizlerden belge talep edebilir.
  2. Herhangi bir işyerinde maaşlı olarak çalışıyorsanız, işyeri tarafından onaylı olarak verilmiş maaş bordrosu gereklidir.
  3. Serbest meslek erbabı olarak para kazanıyorsanız, ihtiyaç kredisi çekebilmek için vergi levhanızı iletmeniz gerekir.
  4. Çalışmıyorsunuz fakat gayrimenkulünüz var, o zaman sahip olduğunuz taşınmazın tapusunun aslını ve fotokopisini iletmeniz gerekiyor.
  5. Emekli olan kişilerin ise sadece hesap cüzdanlarını iletmeleri yeterli olacaktır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Sorgulama

Akbank ihtiyaç kredisi sorgulama için resmi siteye giderek ihtiyaç kredisi bölümüne girin, hemen başvur alanına tıkladıktan sonra karşınıza TC kimlik numarası, cep numarası ve güvenlik kodu alanlarını doldurmanız yeterlidir.

Akbank SMS ile kredi sorgulama için Kredi boşluk TC kimlik numaranızı yazın ve 4425’e gönderin. 20.000 TL ve altı bireysel ihtiyaç kredileri için geçerlidir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Neden Düşer? başlıklı makalemizde kredi notu düşme sebepleri, kredi notu düşük olanlar kredi çekebilir mi ve kredi notu düşüş sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık