DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

Akbank Konut Kredisi Başvurusu

1 yıl önce
448 kez görüntülendi

Konut kredileri ev sahibi olmak isteyen kişilerin en çok ilgi gösterdiği kredi ürünleri arasında bulunmaktadır. Akbank sahip olduğu geniş konut kredisi ürünleri yelpazesi ile ev sahibi olmak isteyenlerin en çok rağbet ettiği bankalardan biridir. Kredi ürünlerinin çeşitliliği kadar uygun faiz ve uzun vade oranlarına sahip olması Akbank’ı bu konuda cazip hale getirmektedir.

Akbank Konut Kredisi’nden Yararlanma Şartları

Akbank’ın konut kredisi ürünlerinden yararlanabilmek için banka tarafından talep edilen bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Akbank konut kredisi çekmek isteyen müşterilerin 23 ila 65 yaş arasında olmasını istemektedir. Ayrıca kişinin yaşı ile kredinin vade süresi 70’i geçememektedir. Yani 63 yaşındaki bir kişi en fazla 7 yıl vade ile konut kredisi alabilmektedir. Bunun yanı sıra hane halkının aylık gelir toplamının en az 1.000 TL olması da şarttır.

Akbank Konut Kredisine Başvurma Kanalları

Günümüzde gelişen teknoloji pek çok bankacılık kanalını haftanın 7 günü 24 saat kullanmaya olanak sağlamaktadır. Akbank konut kredisine başvuru yapmak için istediğiniz bir Akbank şubesine gidebilir ve banka personelinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Banka şubesine gitmeden kredi başvurusu yapmak istiyorsanız Akbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Akbank telefon bankacılığını arayarak müşteri temsilcisi ile irtibata geçmek de kullanabileceğiniz bir diğer yöntem.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi çekmeniz halinde ne kadar ödeme yapacağınızı öğrenmek için Akbank’ın web sitesinde yer alan Akbank konut kredisi hesaplama aracından yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hangi Bankalar İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor? başlıklı makalemizde ipotekli ihtiyaç kredisi ve ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Akbank Konut Kredisi Başvurusu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık