DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

Banka Borcu Yapılandırma Yolları

2 yıl önce
1.244 kez görüntülendi

Banka Borcu Yapılandırma Yolları

Geçmişe yönelik kısa vadeli veya uzun vadeli banka borçlarımızın yapılandırılarak taksitlendirilmesi söz konusu olabiliyor, ancak bu işlemler için özel olarak görüşerek bankalar veya borcun devrinin gerçekleşmiş olduğu varlık yönetim şirketleri ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Genellikle taksit ile ödeme kolaylığı sağlanan borçlar çok uzun süredir ödenmeyen veya varlık yönetim şirketlerinin ödenmesinden şüphe duyduğu borçlardır. Özellikle takibe düşen bu banka borçlarını taksitlendirmek için varlık yönetim şirketleri çeşitli taksitler uygulamakta serbesttir ayrıca ödemenin peşin uygulanması gibi durumlarda faizin ortadan kaldırılarak ciddi indirimlerin uygulanabildiğini görüyoruz.

Varlık yönetim şirketleri veya bankalar genellikle 30 bin liranın üzerinde olan borçlarda çok büyük avantajlar sağlayabilmektedir, buna ek olarak 48 ay taksitlendirmeye kadar imkanlar sunabilirler. Ancak 2 bin lira gibi borçlar da daha katı davranmakta ve bedelin tamamı üzerinden 6 taksit gibi bir taksit yaparak üzerine faiz borunu da ekleyerek tahsil edebilirler. Burada borcunuz tamamlanana kadar kredi kullanmak ve kredi kartı başvurusunda bulunmanız tamamı ile engellenmekte. Bu nedenle banka borcu taksitlendirme yapmadan önce peşin ödeyerek sicilinizi temizlemeyi ve ana borç üzerinden indirimler kazanabileceğinizi unutmamalısınız.

Borcu Bankaya Ödemek mi yoksa Varlık Yönetim Şirketine Ödemek mi Mantıklı?

* Bankalar belirli bir süre boyunca borcunuza faiz uygularlar ve borcu bünyelerinde bekleterek icra takip işlemlerini gerçekleştirirler, ancak borcun tahsil edilememesi durumunda beklemekte olan borcu varlık yönetim şirketlerine devrederek zararlarını hafifletme yoluna giderler.

* Varlık yönetim şirketleri ise bankalardan çok daha esnek ödeme planları ile bireylerin hem borçlarından kurtulmalarını salar, hem de sicillerinin temizlenmesini sağlarlar. Özellikle banka borcu yapılandırma yolları yerine borcunuzu peşin ödediğinizde temiz sicil kaydınızın oluşacağını ve bundan sonraki kredi başvurusu ve bankacılık işlemlerinin pürüzsüz şekilde halledebileceğinizi unutmayınız. Üstelik peşin ödemelerde borcun net tutarına kadar indirimlere gidilebildiğini unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan 2016 yapı kredi eft saatleri makalemizde Yapı Kredi bankasının eft işlemleri için belirlediği saatleri ve yapı kredi eft ücretlerini ele aldık. Sitemizde tüm bankalara dair eft saatlerini de sizlere güncel olarak bildirmeye devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Almanın Kolay Yolu 2016 başlıklı makalemizde en kolay kredi veren bankalar, kolay kredi alma ve kredi alma yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık