DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi

1 yıl önce
407 kez görüntülendi

Kendinize ait bir evinizin olması en büyük hayaliniz ise ve bütçenize uygun koşullara sahip bir ev kredisi ürünü ile hayalinizdeki eve kavuşmayı arzu ediyorsanız Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi paketi sizin için en uygun kredi ürünlerinden biri olabilir. Avantajlı faiz oranları ile dikkat çeken Hesaplı Evim Konut Kredisi paketi ile taksit ödemelerinizi aylık eşit taksitlerle yapabilir ya da dilerseniz kendiniz belirleyeceğiniz tutarlar ile de ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ilk taksitinizi 3 ay erteleme şansınız da bulunmaktadır. 

En güncel Halkbank konut kredisi kampanyaları arasında yer alan Hesaplı evim Konut Kredisi ile ilgili örnek tabloyu inceleyerek bu kredi hakkında fikir sahibi olmanız mümkün. 

Hesaplı Evim Konut Kredisi
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı(%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Diğer Masraflar(TL) Yıllık Maliyet Oranı(%)
100.000 36 0,80 500 3.208 806 11,0243
120 0,89 1.359 11,5706

 Yıllık maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücretini kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır. Tahsis ücreti, Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV)’nden muaf olup, diğer masraflar; ekspertiz ücreti 650 TL ve ipotek tesis ücreti 155,76 TL olarak tahsil edilmektedir. Ekspertiz ücreti, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası  prim tutarları; konutun bulunduğu lokasyon ve metrekaresi gibi kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Kredi faiz oranları, Halk Bankası’ndan en az taksit tutarı kadar kredili mevduat hesabı açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az üç adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, hayat sigortası, zorunlu deprem sigortası ve konut sigortası yaptırmayı talep eden tüketiciler için uygulanmaktadır. Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 100.000 TL 120 Ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi ortalama 210 TL’ dir. Hesaplı Evim Konut Kredisi paketi faiz oranları, yeni kredi tahsislerinde için geçerli olup, yeniden finansman ve diğer bankalardan kullanılan kredilerin Halk Bankası’na transferi için uygulanmamaktadır.

Eğer Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi’ni hayat sigortasız ve tahsis ücretsiz olarak kullanmayı tercih ederseniz örnek maliyet tablosu şu şekilde olacaktır.

Hesaplı Evim Konut Kredisi(Hayat Sigortasız ve Tahsis Ücretsiz)
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı(%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Diğer Masraflar(TL) Yıllık Maliyet Oranı(%)
100.000 120 0,94 0 1.393 806 12,1019

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Halkbank KKTC İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde halkbank kredi, kıbrıs ihtiyaç kredisi veren bankalar ve kktc ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık