DOLAR: 5.30 TL
EURO: 6.00 TL

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

3 yıl önce
24.492 kez görüntülendi

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

İşsizler kredi kullanırken en riskli grup olarak değerlendirilmektedir. Özellikle sabit bir geliri belgeleyemeyen işsizlerin kredi kullanabilmeleri söz konusu olmayabilir. Ancak bazı durumlarda işsizler kira geliri gibi benzer gelirlerini belgelendirerek bankalara ibraz edebilir ve böyle durumlarda işsizlerin kredi alması söz konusu hale gelebilir.

Ancak hiç bir gelir belgesi  ibraz edemeyen işsizlere kredi imkanı sunulması güçlüklerle dolu engebeli bir yol gibidir. Üstelik her başvuruda alınan olumsuz sonuç kredi notununzu olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle tek bir bankadan olumsuz sonuç aldıktan sonra daha çok zorlamak sizi daha zor bir duruma düşürebilir.

İşsizler Nasıl Kredi Alabilir?

* İşsizler eğer hiç bir gelirleri yok ise işsizlere kefilsiz kredi veren bankalar üzerinden başvuru yaparak kredi alabilmektedir. Ancak bu durumda kredi alınması zor olduğu için bankalar kredi ödemelerinin zamanında yapılamayacağını düşünerek istisna durumlar haricinde gelir belgesi olmadan kredi vermemektedir.

* İşsizlerin kredi alması için bir diğer yol ise rutin maaş belgesi yerine diğer gelirlerin belgelendirilmesidir. Daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi bir yerde çalışmıyorsunuz ve sabit bir geliriniz bulunmuyor olsa bile kira geliri gibi çeşitli gayrimenkullerden veya diğer mülklerden elde edilen gelirlerin belgelendirilmesi bankalar açısından sabit gelir olarak değerlendirilir ve kredi almak çok daha kolay hale gelebilir.

* İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalar içerisinde yapmış olduğunuz araştırmalar sonucunda kredi almanız mümkün olmaz ise kesinlikle sağlam bir kefil bularak kredi başvurunuzu yenilemelisiniz. Bankaya göstermiş olduğunuz kefil asıl borçlu kadar sorumluluk sahibidir ve bu nedenle kredi ödenmese bile kefilin taşınmazları üzerinden banka hak elde edebilir. Bu nedenle gelir belgeniz ve sabit geliriniz olmasa bile kefil aracılığı ile kredi kullanmanız söz konusu olabilir.

Not: İşsizlere ihtiyaç kredisi verilmesi prosedür açısından daha zor olmakla birlikte tarafından işsizlere kredi kartı veren bankalar söz konusu ihtiyaç kredisi yani toplu para olduğunda daha zor şartlarla kredi kullandırmaktadır.

Bu yazımızı okuyan kişilere Sigortasız kredi alınabilir mi makalemizi de incelemelerini öneririz!

 

Bir önceki yazımız olan En Fazla Kaç Aylık Kredi Çekilebilir? başlıklı makalemizde en fazla kaç ay taksitle kredi alınabilir, en fazla kaç aylık banka kredisi çekilebilir ve ihtiyaç kredisi en fazla kaç ay taksitle çekilebilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık