DOLAR: 5.45 TL
EURO: 6.24 TL

Kredi Çekme Yaşı Kaçtır?

3 yıl önce
3.468 kez görüntülendi

Kredi Çekme Yaşı Kaçtır?

Banka kredi çekmek isteyenlerin en çok aklına takılanlardan birisi de kredi çekme yaş sınırıdır. Kredi çekmek isteyenler için bankaların farklı politikaları bulunmaktadır. Kredi notunun yanı sıra kredi çekmek isteyen kişinin yaşı da bankalar için önem taşımaktadır.

Çocuklar kredi çekebilir mi?

Kredi alabilme yaşı 18 olarak belirlenmiştir. Bu sebeple 18 yaşının altındaki kişiler kredi çekememektedir.

Yaşlılar kredi çekebilir mi?

Bankalar 18 yaşından küçüklere kredi vermediği gibi çok yaşlı kişilere de genel olarak kredi vermemektedir. Bu genel olarak bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte 75 yaşının üzerindeki kişiler kredi çekmek istediğinde bankaların bu başvuru taleplerine %90 ihtimalle olumsuz dönüş yaptığı biliniyor. Tabi kişilerin hangi yaşta olursa olsun kredi notu da kredi çekmek istediklerinde büyük bir paya sahip.

Kredi notu öğrenmek isteyenler için bir önceki yazımızda Findeks kredi notu öğrenme makalemizi kaleme almıştık. 18 yaşını aşmış kişiler Findeks aracılığı ile kredi notunu öğrenerek kredi alma şansının ne kadar olduğu hakkında bilgiye sahip olabilir.

Bir önceki yazımız olan Findeks ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde findeks kredi notu, findeks kredi notu öğrenme ve findeks kredi notu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık