DOLAR: 5.30 TL
EURO: 6.00 TL

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

3 yıl önce
2.070 kez görüntülendi

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu bankaların gözünde değerimizi gösteren ve geri ödeme garantimizi temsil eden bir rakamdır. Pek çok banka kendine özgü farklı kriterlerle kredi notu düzenlemesini yapar. Kredi notunuz düşük ise kredi alma ihtimaliniz de düşük olacağından mümkün olduğu kadar bankalar ile ilişkilerimizi kuvvetli tutmaya özen gösteririz. Ancak bir şekilde kredi notumuz düşük ve kredi almak zorunda isek, bu kez kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar arasında araştırma yapmak zorundayız.

Genellikle kredi notu düşük olanlara kredi kartı bir şekilde verilebiliyor ancak kredi gibi nakit değerlerin bir seferde verilebilmesi çok güç gibi görünüyor.

Sizlerden gelen kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ile ilgili pek çok soru üzerine bu yazıyı düzenlemeye karar verdik.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Özellikle kredi kartı kullanıyorsanız ödemelerinizi düzenli olarak yapmaya özen gösterin ve bununla birlikte özellikle tek bir banka seçerek bu banka üzerinden tüm ev faturalarınız ve diğer sabit ödemelerinizin tamamını gerçekleştirin. Bu sayede bankanızın gözünde ödemelerin düzenli ödendiği görülecek ve bu artı bir puan olacaktır. Bunun dışında yapmış olduğumuz incelemeler doğrultusunda aşağıda belirtmiş olduğumuz kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar listemizde yer alan bankaları inceleyebilirsiniz. Ancak mutlaka tek bir bankaya başvuru yapmalısınız, bunun nedeni her başvuru yaptığınız olumsuz kredi sonucu puanlarınızı daha çok düşürecektir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Verenler

Özellikle ülkemizde faaliyet gösteren yabancı sermayeli bankaları tercih edecek olursanız kredi alma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır. Bunlar ING, Odeobank gibi bankalar olabilir.

Bunun dışında Akbank, Halk Bankası, İş Bankası, Ziraat Bank bünyesinde düzenli yapacağınız işlemler kredinin çıkmasını kolaylaştıracaktır. Son olarak bankacılık düzenleme kurulu tarafından yapılan açıklamalara göre kredi notu düşüklere kredi 2016 yılında çok daha zorlu süreçlerden geçerek onaylanabilecek, bunun nedeni ise bankaların bireylerden alacaklarının çok artması ve tahsilat güçlükleri olarak gösteriliyor.

Elbette ki ‘sicilim bozuk hangi banka kredi verir‘ şeklinde gelen sorulara verebileceğimiz en doğru cevap, sürekli olarak çalıştığınız bankalardan krediye başvurmanız gerektiğidir.

Öğrenciyken kredi alma yolları hakkındaki yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşükse Nasıl Kredi Alınır başlıklı makalemizde düşük kredi notu olanlar, düşük kredi notuyla kredi çekme ve kolay kredi alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık