DOLAR: 5.30 TL
EURO: 6.00 TL

Öğrenciyken Kredi Alma Yolları

3 yıl önce
117.027 kez görüntülendi

Öğrenciyken Kredi Alma Yolları

Öğrenciler düzenli geliri olmayan bireylerdir ve genellikle bankalar gelir belgeleri bulunmayan bireylere kredi vermekten kaçınırlar. Bu nedenle Öğrenciye ihtiyaç kredisi gibi çeşitli kredilerin verilmesi daha farklı kriterler göz önünde bulundurularak verilebilmektedir. Bu noktada özellikle krediye kefil olan bireylerin sicilleri çok önem taşımaktadır. Öğrenciye kredi almak için seçilen kredi borcu kefili sicili temiz ve tüm ödemelerini düzenli yapan ve kredi notu yüksek bireyler ise kredi aynı gün içinde kolaylıkla çıkabilmektedir.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Ancak elbette kefil ve gelir belgeniz olmadan da bankalardan kredi alabilmeniz mümkün hale gelebiliyor, bunun için yapmanız gereken gelir belgesi olmadan öğrenciye kredi veren bankalar ve kredi kuruluşlarını araştırmak olacaktır.

Gelir belgesi olmadan ve keflsiz kredi alabilmek için özellikle sicilinize çok dikkat etmek zorundasınız, bu noktada kullandığınız kredi kartı bulunuyor ise ödemelerini geciktirmeden yatırmalısınız, buna ek olarak telefon faturası gibi üzerinize olan tüm düzenli ödemeleri gününü geçirmeden gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede öğrenciye kredi veren bankalar içerisinde kredi notunuz yükselmiş olacak ve kolaylıkla kredi başvurunuz onaylanacaktır. Tüm bunlara ek olarak geçmişte bankalarda hiç işlem yapmamış olan bireylerin de kredi notları düşük çıkabilmektedir. Bunu engellemek için en ufak harcamalarınızı bile banka kredi kartınızı kullanarak gerçekleştirmelisiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankaların Kriterleri

* Daha öncede belirttiğimiz gibi örenciye kredi veren bankalar öncelikle sigortalı olarak bir işte part time olarak çalışıyor olmanızı istemektedir Bu sayede sabit gelirinizi beyan ederek kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

* Ancak sabit geliriniz bulunmuyor ise yapmanız gereken tek şey sicili temiz ve kredi notu yüksek bir kefil bulmak olacaktır. Bu sayede kefil garantisi altında öğrenciye kredi almak çok daha kolay bir hale gelecektir.

* Son olarak kefil bulamadınız ve sabit geliriniz bulunmuyor ancak çok acil krediye ihtiyacınız bulunuyor ise, özellikle gelir belgesi ve kefil istemeden kredi veren bankaları ziyaret ederek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin kredi alması kolay bir iş değildir ancak yabancı sermayeli bankalarda şansınızın daha yüksek olduğunu belirtelim.

İşsizlere kredi veren bankalar listesi de sitemizde yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan İşsizlere Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde işsizlere kefilsiz kredi veren bankalar, işsizlere kredi imkanı ve işsizlere kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık